Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Eesti Omanike Keskliit valis Koduomaniku sõbra ja Koduomaniku kiusaja

Eesti Omanike Keskliit valis Koduomaniku sõbra ja Koduomaniku kiusaja

Rubriik: Muud

Eesti Omanike Keskliidu volikogul kuulutati välja Koduomaniku sõber ja Koduomaniku kiusaja 2009. aastal. Koduomaniku sõbra tiitli pälvis Konkurentsiameti juht Märt Ots.

Konkurentsiamet on suutnud 2009. aastal tõusta oma ülesannete kõrgusele.

Eesti Omanike Keskliit esitas kevadel taotluse analüüsimaks pealinna liiga kõrgeid veehindu. Konkurentsiameti teostatud analüüs näitas selgelt, et Tallinna Vee kasum ületab põhjendatud tulukust pea kolmekordselt ja hind peaks langema 25-30%. Samuti avaldas Märt Ots juba kevadel toetust Omanike Keskliidu poolt koostatud monopolide ohjamise seadusele, mis sügisel jõudis ka parlamendi menetlusse. See annab lootust, et 2010.

aastal leiavad Konkurentsiameti eestvedamisel aset ka reaalsed kommunaalteenuste hinnalangused. Koduomaniku kiusajaks osutus tänavu Tallinna Vesi. Veemonopol Tallinna Vesi peab pidu katku ajal - pealinlaste järjest õheneva rahakoti najal peetakse üleval ühte maailma kasumlikumat kommunaalmonopoli. 2009.

aasta kolmandas kvartalis oli veefirma puhaskasumi marginaal 54,3%, kulumieelne kasumimarginaal ulatus lausa 66,2%ni. Absurdne on olukord, kus iga teine kroon tallinlaste veearvetelt läheb monopoli puhaskasumiks.Eelnevatel aastatel on Koduomaniku sõbra tiitli pälvinud Lasse Lehis, Allar Jõks ning Koduomaniku kiusajaks on osutunud Eesti Gaas ja Tallinna Linnavalitsus.Eesti Omanike Keskliit on koduomanikke esindav kodanikuorganisatsioon, mis aasta lõpus ületas 40 000 liikme künnise.Loe Eesti Omanike Keskliidu uudist: http://www.omanikud.ee/uudised/article_id-565