Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023 koolituse salvestus Telli koolitus

Eesti õliühing: veebruari kütusemüük peegeldab keerulist olukorda majanduses. Eraisikute tarbimine on üllatav

Eesti õliühing: veebruari kütusemüük peegeldab keerulist olukorda majanduses. Eraisikute tarbimine on üllatav

Rubriik: Delfi

Eile avaldatud maksu- ja tolliameti veebruari kütuseturu koondandmed näitasid 5% võrra kasvanud tanklamüüki, kuid diislikütuse hulgimüük vähenes pea viiendiku võrreldes möödunud aastaga. Kütusemüüjate esindusorganisatsioon Eesti õliühing nendib oma kommentaaris, et märgatav hulgimüüginumbrite langus peegeldab teatud sektorite keerulist majandussituatsiooni.

Ühingu tegevjuht Mart Raamat selgitas, et hulgimüügi korras tarnitakse kütust sektoritele, kelle tehnika ei võimalda liikumist üldkasutatavatel maanteedel. „Näiteks suured metsamasinad ja ehitustehnika ei saa tanklasse sisse sõita ja nii on vaja neid diislikütusega varustada kinnistel territooriumitel. Kuna ehitus- ja puidutööstuse mahud langevad, siis arusaadavalt nendes sektorites tarbimine väheneb.“ Samuti kasutatakse diislikütust ka tööstusettevõtete energiavajaduse rahuldamiseks. „Diislikütus on kasutusel nii hoonete kütmiseks kui ka paiksete mootorite ja tehnika käitamiseks. Kahjuks on viimaste kuude murettegevaks tendentsiks olnud näiteks puidutööstuse tarbimise vähenemine,“ selgitas Raamat. Kütusesektori esindaja lisas, et selge negatiivne mõju kütuse hulgimüügile on ka raudteevedaja Operaili vähenenud veomahtudel.

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120154238/eesti-oliuhing-veebruari-kutusemuuk-peegeldab-keerulist-olukorda-majanduses-eraisikute-tarbimine-on-ullatav