Aastaaruanne 2022 koolituse salvestus - aastaaruannete koostamine Telli koolitus

Eesti inimesed pöörduvad võrreldes teiste EL riikidega oma õiguste kaitseks julgelt kohtusse

Eesti inimesed pöörduvad võrreldes teiste EL riikidega oma õiguste kaitseks julgelt kohtusse

Rubriik: Delfi

Värskelt avaldatud õigusemõistmise võrdlustabelist Justice Scoreboard selgus, et Eesti inimesed pöörduvad julgelt oma õiguste kaitseks kohtusse ning on märgatud arenguid lapsesõbraliku menetluse edendamiseks.

Tsiviil- ja haldusasjade lahendamise kiiruse poolest on Eesti Euroopas teisel kohal.

„Oleme juba mitmeid aastaid pingutanud selle nimel, et kohtusüsteem oleks võimalikult lapsesõbralik. Laste jaoks võib kohtusüsteemiga kokkupuude juba mõttena olla pelutav kogemus, mistõttu on väga oluline, et last koheldakse tema eale vastavalt ning ta tajuks kohut sõbraliku asutusena. Võrdlustabelis paistab Eesti selles vaates positiivselt välja. Kahe hindamise vahelisel ajal on loodud lapsesõbraliku menetluse veebileht, kust saavad infot nii justiitsasutustega kokkupuutuvad lapsed, nende vanemad kui ka spetsialistid. Samuti on koostööprojekti „Nooresõbralik õigussüsteem“ raames toimunud mitmeid koolitusi ja kaasavaid arutelusid, “ selgitas justiitsminister.

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120010516/eesti-inimesed-poorduvad-vorreldes-teiste-el-riikidega-oma-oiguste-kaitseks-julgelt-kohtusse