iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eelarvekärbe jäi loodetust väiksemaks

Eelarvekärbe jäi loodetust väiksemaks

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et eile rahanduskomisjonis kokku lepitud kahe miljardi krooni suurusest eelarvekärpest ei pruugi koalitsioonipoliitikute hinnangul piisata ning valitsus peab valmistuma negatiivseks lisaeelarveks.

Kas kärpest piisab või mitte, seda on Isamaa ja Res Publica Liidu peasekretäri Margus Tsahkna sõnul näha 2009. aasta esimesel poolel. Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor lisas, et praeguse seisuga ulatub defitsiit 5,5-6,5 miljardi krooni vahele ehk 2 protsendini SKPst. Eurole üleminekuks vajalik kuni kolmeprotsendiline Maastrichti defitsiidikriteeriumi piir SKP järgi on praegu 7,4 miljardit krooni.

"Piir on vägagi ohus. Kärbime praegu 2 miljardit ja loodame, et tuleval aastal õnnestub vähendada eelarve jäikust, kärpida kulusid, piirata omavalitsuste defitsiiti, müüa ülearust vara, kasutada rohkem eurorahasid," nentis reformierakondlasest rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi. Tsahkna sõnul on ühelt poolt tore, et suudeti säilitada õpetajate palgatõus, jäädi kindlaks sellele, et järgmisel aastal on kaitsekulutused 1,9 protsenti SKPst ning ka investeeringuid ei vähendanud nii suures mahus, kui algselt ettepanekud tehti. Teisalt oleks tema hinnangul olnud võimalik ministeeriumide ja riigi valitsemise kulude pealt veel rohkem kokku hoida kui 3%, milles eile kokkuleppele jõuti.

"Meie hinnangul oleks sealt võinud võtta 5% ja täiendavalt ministeeriumide majandamiskulude pealt veel 10%. Paraku praegu selles koalitsioonis nii suurt julgust sellisteks kärbeteks ei ole," ütles Tsahkna. Tõenäoliselt jõutakse selle juurde tagasi, kui peab järgmisel aastal otsa vaatama negatiivse lisaeelarve vajadusele, lisas ta. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4160/uud_uudidx_416006.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus