iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eelarve päästmine: tulumaks lakke või ametnikelt palk ära?

Eelarve päästmine: tulumaks lakke või ametnikelt palk ära?

Rubriik: Õhtuleht

Lauri Birkan kirjutab Õhtulehes, et valitsusel sai eelarve kärpimisel mõistus otsa – puuduoleva 3 miljardi krooni leidmine lükati riigikogu otsustada.

Valitsus saatis riigikokku 6,175 miljardi krooni suuruse negatiivse lisaeelarve, kuid euro käibeletuleku eelduseks oleva 3% puudujäägipiiri täitmiseks peab parlament omalt poolt nuputama, kust veel 2,6–3 miljardit kokku hoida või lisatulu leida. Riigikogul on selle tööga tuli takus, sest eelarve peaks paika saama hiljemalt juuliks. Riik on oma väljaminekuid praegu kärpinud 15–16 miljardi krooni võrra ning seadusejärgse kärpimise piir on juba käes, hindab Arengufondi majandusekspert Heido Vitsur. «Sealt (eelarvest) kärbitakse juba selliseid asju, mida ei tohiks kärpida,» väidab ta.

Sestap päästaks riigi ummikust ainult tulumaksu tõstmine 24–25 protsendile. Sellega võidaks riik Vitsuri arvates miljard krooni, ja ühtlasi oleks see ainus maks, mida saaks suurendada euroga liitumise plaani kahjustamata. Loe täpsemalt: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=331232

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus