Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Dividendide asemel amps aktsiakapitalist

Dividendide asemel amps aktsiakapitalist

Rubriik: Äripäev

Piret Reiljan kirjutab tänases Äripäevas, et paljud ettevõtjad on aastate jooksul investeerinud aktsiakapitali, et ettevõte kasvaks ja areneks. Ühel hetkel on hakanud kogunema järjest rohkem kasumit, kuni aktsiakapital ja jaotamata kasum koos muutuvad firmas hoidmiseks ebamõistlikult suureks. Kui valida, kas võtta maksuvabalt välja osa aktsiakapitalist või maksta enesele dividende, siis ettevõtja rahakotile on kahtlemata kasulikum esimene variant.

PricewaterhouseCoopers Legal advokaadi Karl J. Paadami sõnul võivad kapitali vähendamised olla maksustamise seisukohast dividendide jaotamisele atraktiivne alternatiiv.

"Äriühingust on võimalik teha kapitali vähenduse raames väljamakseid tulumaksuvabalt summas, milles on kapitali sissemakseid tehtud," sõnas Paadam. Maksuvabastus on väljamaksetele ette nähtud põhjendusega, et tegemist on kapitali tagastamisega osanikele või aktsionäridele ning tegemist ei ole äriühingu poolt teenitud kasumi jaotamisega.Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/article/2013/1/15/dividendide-asemel-amps-aktsiakapitalist