iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Deklareeri tulud tulusalt

Deklareeri tulud tulusalt

Rubriik: Äripäev

Kadri Paas kirjutab Äripäevas, et maksuekspertide sõnul ei tasu isegi mitte üritada osa makse deklareerimata jätta, sest Eesti maksusüsteem on juba nii tõhusaks muutunud. Erilise tähelepanu alla võetakse värsked eluasemelaenud ja tegevuseta FIEd.

Selleks, et isiklikule rahakotile mitte liiga teha, kuid ühtlasi maksuametnikele meele järele olla, järgige Äripäeva nõustanud maksuasjatundjate soovitusi. Maksu- ja tolliameti peadirektor Enriko Aav paneb tulude deklareerijatele südamele, et kindlasti vaadatakse mullu võetud ja tänavu deklareeritud eluasemelaenude sihipärast kasutamist ja kontrollitakse FIEsid, kel puudub tegevus. Samuti kontrollitakse deklaratsioone juhuvaliku järgi.

Kuidas maksuamet käitub nendega, kes sihilikult osa tulust deklareerimata jätavad? "Pärast tulude deklareerimist toimub riskianalüüs ja isikud, kelle puhul tekib kahtlus, et osa tulu on jäetud deklareerimata, lähevad kontrolli. Maksuhaldurile andmete esitamata jätmise või valeandmete esitamise eest on võimalus karistada rahatrahviga kuni 300 trahviühikut," ähvardas Aav. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4229/uud_uudidx_422903.html Vt MTA kodulehelt 2008.

a tulude deklareerimise kohta siit: http://www.emta.ee/?id=22522

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus