iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Automaksu mõju: hübriidautode asemel planeeritakse bensiini- ja diiselautode ostu

Automaksu mõju: hübriidautode asemel planeeritakse bensiini- ja diiselautode ostu

Rubriik: Delfi

12 protsenti Eesti elanikest kavatsevad veel käesoleval aastal soetada endale uue auto, seda enne võimalikku tulevat automaksu aastal 2025. Enamik neist plaanib osta just bensiini- või diiselauto.

„Kui võrrelda selle aasta alguse andmeid möödunud aastaga, siis on uute sõiduautode müük hetkel Eestis languses.“ lausus Citadele liisingu juht Rainer Moppel. 2025. aastal terendava automaksu valguses uurisid nad aga inimestelt uue sõiduki ostumõtetest. 12 protsenti märkis, et neil tõesti selline kavatsus on.

Uuring tõdeb, et need inimesed, kes tahavad sellel aastal uut autot osta, teevad seda mingil määral just registreerimismaksu ajendil. Sellel aastal uut autot osta planeerivatest inimestest 69 protsenti märkis, et tahaksid soetada bensiini- või diiselauto, kuus protsenti vaatab elektriauto poole ning 24 protsenti soovib hübriidautot. „2023. aastal müüdud uutest sõiduautodest oli elektriautode osakaal samuti kuus protsenti, kuid hübriidautode osakaal oli 42 protsenti ehk tunduvalt kõrgem. Näib, et nüüd planeeritakse elektri- ja hübriidautode asemel just bensiini- või diiselautode ost ära teha veel selle aasta jooksul, et siis hiljem pääseda registreerimismaksu tasumisest,“ lausus Moppel.

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120284712/automaksu-moju-hubriidautode-asemel-planeeritakse-bensiini-ja-diiselautode-ostu

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus