iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Automaks muutub jälle. Registreerimistasu laieneb kõigile

Automaks muutub jälle. Registreerimistasu laieneb kõigile

Rubriik: Delfi

Kui varasema versiooni kohaselt pidi automaksu ühe osana registreerimistasu maksma ainult väljastpoolt Eestit ostetud sõiduki eest, siis nüüd on rahandusministeerium esitamas muudatust, mis laiendab registreerimistasu ka Eestist ostetud kasutatud sõidukitele.

Riigikogu menetluses olev mootorsõidukimaksu seadus on vastuolus Euroopa Liidu õigusega. Seaduse eelnõu seab ebasoodsamasse olukorda kasutatud autode maaletoomise võrreldes kasutatud sõiduki ostmisega Eestist – välismaalt toodud sõiduki eest tuleks tasuda registreerimistasu, Eestist ostetud sõidukil mitte. Euroopa Komisjon on andnud teada, et nii ei tohi.

Peaminister Kaja Kallas ütles eile Riigikogus Keskerakonna arupärimistele vastates, et mootorsõidukimaksu vastuolu Euroopa Liidu õigusega tuleb kõrvaldada. Lahendus on, et registreerimistasu tuleb kõigile. „Hea uudis on, et registreerimistasu läheb kõigile tõenäoliselt alla, kuna baas on laiem,“ otsis Kallas halvast uudisest positiivset külge. „Ehk tegelikult see läheb inimestele odavamaks,“ leidis ta.

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120289540/automaks-muutub-jalle-registreerimistasu-laieneb-koigile

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus