iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Arno Sillat: firmaautode käibemaks lükkab meid kiviaega tagasi

Arno Sillat: firmaautode käibemaks lükkab meid kiviaega tagasi

Rubriik: Päevaleht

Lemmi Kann kirjutab EPL Ärileäes, et Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) juht Arno Sillat avaldas eile toimunud kasutatud autode turu teemalisel ümarlaual lootust, et turul suudetakse kõigi osapoolte koostöös kord majja saada. Samas ähvardab plaanitav firmaautode käibemaksustamine Sillati hinnangul heal plaanil vaiba alt ära tõmmata.

Sillatit teeb aga murelikuks eesootav käibemaksuseaduse muudatus, mis puudutab firmaautode soetamist.„See muudatus võib meid kiviaega tagasi lükata,“ ütles Sillat eile toimunud ümarlaual.Ühelt poolt tähendab seadusemuudatus, et kõik ettevõtjad, ka need, kes täna ausalt tegutsevad, maksavad homme rohkem makse, mis tähendab ettevõtjate jaoks kulude tõusu ja survet hinnatõusuks. Samuti võib see praegu ausalt käituva ettevõtja juhatada autoturul alternatiivsete variantide juurde.

Kasutusel on näiteks skeem, kus ostetakse auto teisest riigist, misjärel käib see läbi mitmest firmast, mille tagajärjel küsitakse riigilt müügitehingutelt käibemaks tagasi mitte üks, vaid vahel ka mitu korda. Lõpuks jõuab sõiduk turuhinnast odavamalt ostjani.„Selle tulemusena maksulaekumine oodatud määral ei suurene, pigem hoopis väheneb,“ märkis Sillat.Loe edasi: http://arileht.delfi.ee/news/uudised/arno-sillat-firmaautode-kaibemaks-lukkab-meid-kiviaega-tagasi.d?id=67038946

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus