iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ärimehed: riik peaks oma kulud üle vaatama

Ärimehed: riik peaks oma kulud üle vaatama

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et ärimehed Viktor Siilats ja Olari Taal ütlesid Äripäevale, et riik peaks laenamise asemel kulusid kärpima, eelkõige bürokraatiat.

"Kas mingit kärbet ei toimugi?" küsis Olari Taal 6,5 miljardi krooni suuruse laenu võtmisest ja stabiliseerimisreservi kasutamisest kuuldes. "Kui eelarvepuudujääk jääb Maastrichti kriteeriumite piiresse, siis ma arvan, et võib (laenu võtta ja reserve kasutada - toim). Teadmata täpselt, millised kärped tulevad, ei oska ma lähemalt kommenteerida," lisas Taal. Viktor Siilats arvas, et kui õnnestub õigel ajal eurole üle minna, oleks stabiliseerimisreservi kasutamine niikuinii vaba.

"Kui eurole üle minna aga ei õnnestu, oleks aga nii halvasti, et ei taha sellele mõeldagi," lisas ta. Siilatsi sõnul on laenuga keerulisem. "Tuleks riigi kulutused üle vaadata ja kärpida ikka reaalsete kulutuste pealt, vähendades näiteks nõunike, mitte meditsiiniõdede, politseinike ega õpetajate arvu. Mind maksumaksjana häirib, et kulude kärpimisel hakatakse koondama kõige madalamapalgalisi ametnikke, kes on niigi kõige vähem kaitstud.

Selle asemel peaks hoopis bürokraatiat vähendama." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4306/uud_uudidx_430607.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus