iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

ÄP: käibemaks alla ja laenule mõtlema!

ÄP: käibemaks alla ja laenule mõtlema!

Rubriik: Äripäev

Meelis Mandel kirjutab Äripäeva juhtkirjas, et Äripäev tervitab ettevõtjate seas taasalanud debatti maksusüsteemi muutmiseks ja on ühte meelt suurettevõtja Jüri Käoga – endiselt vaikelus püsiva siseturu elavdamiseks on vaja käibemaksumäära alandada.

Käibemaksumäära tõsteti 18%lt 20%le majanduslanguse tipus, 2009. aasta suvel, mil kärpekäärid lõgised kõikjal, riigil oli vaja paaniliselt lisatulusid ja samas püsida euroga liitumise kriteeriumites. Nüüd on kõige raskem majanduses selleks korraks möödas, euroga liitutud ja nagu vahepeal langetatud palgad on taastatud, on aeg tagasi pöörduda senise käibemaksumäära juurde. Ajutiselt antud maksu tõstmise mandaat on läbi.

Teame, et maailmas on praegu konkurents tööjõumaksude alandamisele, et luua töökohti ja meelitada investeeringuid. Samal ajal tõstetakse kaudseid makse, sh käibemaksu. Seda rõhutas ka äsja Eestis olnud komisjoni maksuvolinik Algirdas Šemeta, seda rõhutavad OECD ja IMF. Loe edasi: http://www.ap3.ee/article/2011/12/6/ap-kaibemaks-alla-ja-laenule-motlemaTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus