iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

ÄP: dividendide kallale minek võtab motivatsiooni

ÄP: dividendide kallale minek võtab motivatsiooni

Rubriik: Äripäev

Tänases Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et Äripäeva hinnangul tasub dividendide maksustamise ideed küll arutada, kuid sellel on väga tugevaid vastuargumente, mida tuleb võimalikku maksumuudatuse otsust langetades arvesse võtta.

Väikeinvestoril võib motivatsioon oma raha mõne ettevõtte aktsiatesse paigutada üldse ära kaduda, kui lisaks tulumaksule tuleb dividendide pealt ka sotsiaalmaksu tasuma hakata – ehk siis loovutada kokku rohkem kui pool dividenditulust (seda eeldusel, et dividendide suhteks rakendataks üldist 33%st sotsiaalmaksumäära). Investeerimisotsus tähendab alati riski ning ettevõtja võib leida, et kui tal ei tasu seda võtta Eestis, siis teeb ta seda mõnes teises riigis – ja investeeribki mujale. Sellisel juhul osutub riik hoopis kaotajaks, sest haigekassa tulude suurenemine toob kaasa ettevõtte tulumaksu riigieelarvesse laekumise vähenemise. Pealegi puuduvad ettevõtjatel sotsiaalsed garantiid ning sellise riski võtmine peabki end ära tasuma tulevikus teenitava tulu lootusega.

Nii pole imekspandav, et radikaalsemad väljaütlejad peavad Rossi ideed ettevõtluse tapmiseks.Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/opinion/2012/9/26/ap-dividendide-kallale-minek-votab-motivatsiooni

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus