iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ansip: maksuhalduri eesmärgiks ei ole ettevõtluse seiskamine

Ansip: maksuhalduri eesmärgiks ei ole ettevõtluse seiskamine

Rubriik: Postimees

Sirje Niitra kirjutab Postimehes, et peaminister Andrus Ansip ütles riigikogu liikmete Postimehe artiklist ajendatud küsimustele maksuvõla kohta vastates, et maksuhalduri eesmärgiks ei ole ettevõtluse suretamine, mistõttu enamikul juhtudel pakutakse võla ajatamist.

Möödunud aasta augustist saavad füüsilisest isikust ettevõtjad ajatada oma maksuvõlga koguni lihtsustatud korras. Nende maksuvõlg on viimasel ajal ka vähenenud. «Siiski ei tasu kinnisvarafirmadel ja ehitajail loota, et nad oma võlgade tasumisest pääsevad, kõigil ettevõtjail ei saa selles sektoris enam tulevikku olla,» hoiatas peaminister. Maksuhaldur peab seaduses tulenevalt looma kõigile võrdsed võimalused ja kui maksuvõla ajatamine on mõistlik, siis seda ka tehakse.

Loodud on elektroonne võlahalduse süsteem ja maksuhaldur tegeleb aktiivselt riskide hindamisega.Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=74181Loe ka eilset Riigikogu stenogrammi, p 7: Maksuameti tegevusest.Vt stenogrammis viidatud Postimehe 15.12.2008 artiklit: Maksuamet esitab teadlikult alusetiud nõudeid.Maksu- ja Tolliamet lükkab ümber Postimehe väited.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus