iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ametiautot võibki koduhoovis hoida

Ametiautot võibki koduhoovis hoida

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas, et Maksumaksjate liit ja konsultatsioonifirma Ernst & Young peavad Riigikohtu otsust, mis vabastas Virumaa Veepumbakeskuse erisoodustusmaksust, mille tõi firmajuhi kasutuses olnud ja sõidupäevikut pidamata tema kodus hoitud sõiduauto, oluliseks maksumaksja võiduks.

Konsultatsioonifirma Ernst & Young juhatuse liige Ranno Tingas ütles, et pole põhjust karta sõidupäevikutest loobumist, kuid ilmselt maksustatakse edaspidi erisoodustusmaksuga tööauto isiklikeks sõitudeks kasutamise õigust. "Nii ei saa väita, aga suure tõenäosusega hakatakse seadust parandama," vastas Tingas Äripäeva küsimusele, kas Riigikohtust tulnud maksuvõit ärgitab ettevõtteid sõidupäevikust loobuma. Tingas lisas, et Riigikohtu otsuse valguses tuleks maksuametnikel praegu tõendada, et firma töötaja autot tõepoolest isiklikul otstarbel kasutab, kuid jälitada maksuametnikud ei tohi. Kui auto isiklikuks otstarbeks kasutamise tõenäosus on suur, otsustab siiski kohus, kas ja mil määral seda erisoodustusega maksustada.

Tingas ütles, et Riigikohtus võidu saanud maksumaksja puhul oli ettevõtja peres ka teine auto, mis tõenäosust oluliselt vähendas. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4246/uud_uudidx_424605.html Vt ka: „Uus Riigikohtu lahend maksuasjas – sõiduauto erisoodustus ja sõidupäevik“

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus