iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Alates 1. augustist muutuvad töötuskindlustusmakse määrad

Alates 1. augustist muutuvad töötuskindlustusmakse määrad

Rubriik: MTA

Alates 1. augustist 2009 muutuvad töötuskindlustusmakse määrad, seoses sellega juhib maksuhaldur tähelepanu muudatustele maksudeklaratsiooni TSD täitmisel.

Vastavalt valitsuse määrusele on alates 1. augustist töötajale tehtud väljamaksetelt kinnipeetava töötuskindlustusmakse määr 2,8% ning tööandja makse määr 1,4% maksustatavatelt summadelt. (1.

juunist kuni 31. juulini on töötaja maksemäär 2% ja tööandja maksemäär 1%)Nimetatud muudatused makse arvestamisel ja deklareerimisel hakkavad kehtima 2009. aasta 1. augustist tehtud väljamaksetele, olenemata sellest, millise perioodi eest väljamakse tehakse.

Seega juulikuu maksudeklaratsioonil TSD, mille esitamise tähtaeg on 10. augustil, deklareeritakse maksed senise korra järgi (2% + 1%) ning augustikuu vormil TSD, mille esitamise tähtaeg on 10. septembril, uue korra järgi (2,8% + 1,4%).Uudis maksuhalduri kodulehel: http://www.emta.ee/alates-1-augustist-muutuvad-tootuskindlustusmakse-maarad&tpl=1026Viidatud määrus on avaldatud Riigi Teatajas: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=13200868

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus