Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023 koolituse salvestus Telli koolitus

Ajakirjandusväljaannete käibemaksu langetatakse 9-lt 5-le protsendile

Ajakirjandusväljaannete käibemaksu langetatakse 9-lt 5-le protsendile

Rubriik: EML

Ajakirjandusväljaannete käibemaksu langetatakse 9-lt 5-le protsendile

Valitsus on kiireloomuliselt algatanud ja Riigikogule esitanud käibemaksuseaduse muutmise seaduse eelnõu (607 SE), mis läbis 4. mail juba ka esimese lugemise. 

Kui üldiselt on valitsus vastu käibemaksuerandite laiendamisele ning kõik opositsiooni algatused näiteks toiduainete või energiakandjate käibemaksu alandamise kohta on tagasi lükatud, siis üks valdkond on siiski ära teeninud teistsuguse kohtlemise.

Eelnõuga vähendatakse ajakirjandusväljaannetele kehtivat käibemaksumäära 9 protsendilt 5 protsendile. Sarnaselt kehtivale korrale rakendub vähendatud käibemaksumäär 5 protsenti nii füüsilistel kandjatel olevatele kui ka elektroonilistele ajakirjandusväljaannetele.

Eelnõu menetlusinfot vt siit: Eelnõu – Riigikogu

Esimese lugemise stenogrammi vt siit: Stenogramm – Riigikogu

Tundub, et meie vaba ajakirjandus siiski pisut häbeneb seda kingitust, sest kuigi eelnõu tehti avalikuks juba 28. aprillil, ei ole ükski meediakanal sellest siiani midagi kirjutanud. Esimene meediakajastus oli 5. mail EKRE portaalis Uued Uudise. Vt siit: EKRE saadikud: valitsus ostab käibemaksu alandamisega ajakirjandust ära – Uued Uudised