iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

53 000 perekonda peaksid ootama: jäta tuludeklaratsiooni esitamine kevadesse, kui soovid edaspidi saada energiahüvitist

53 000 perekonda peaksid ootama: jäta tuludeklaratsiooni esitamine kevadesse, kui soovid edaspidi saada energiahüvitist

Rubriik: Delfi

Tuludeklaratsiooniga peaksid ootama abivajajad, kes saavad riigipoolset energiahüvitise toetust.

Kuigi tuludeklareerimine pidi ametlikult algama 15. veebruaril, avanes selleks võimalus juba eile. Suure koormuse tõttu oli küll maksu- ja tolliameti (MTA) koduleht kättesaamatu.

Need, kes teenivad kuni keskmist sissetulekut ja saavad riigi poolset energiahüvitist, peaksid aga taotluse esitamisega ootama. MTA alustab 25. veebruaril enammakstud tulumaksu tagastamist, kuid rahandusministeerium loeb selle abisaaja sissetulekuks. Seega tuleks oodata näiteks kuni 1. aprillini ning alles siis taotlus esitada, kui on soov ka veebruaris ja märtsis saada riigi poolset energiatoetust. Tuludeklaratsioon peab olema esitatud 2. maiks.

Selle nädala seisuga olid hüvitist taotlenud 53 000 peret ning välja on makstud viis miljonit eurot. Keskmiselt välja makstud toetussumma on 163 eurot

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/95893751/53-000-perekonda-peaksid-ootama-jata-tuludeklaratsiooni-esitamine-kevadesse-kui-soovid-edaspidi-saada-energiahuvitist

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus