iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

1000 euroste arvete registreerimise eelnõu on endiselt rohmakas ja läbimõtlemata

1000 euroste arvete registreerimise eelnõu on endiselt rohmakas ja läbimõtlemata

Rubriik: EML

Riigikogu teisele lugemisele läheb seaduseelnõu 493 UA, millega ettevõtjad peavad hakkama esitama maksuhaldurile 1000 euroste arvete kohta käivat infot.

Eelmisel korral, kui eelpool nimetatud eelnõu oli Riigikogus lugemisel võeti eelnõu vastu, kuid õnneks jättis Eesti Vabariigi President härra Toomas Hendrik Ilves seaduse välja kuulutamata, märkides muuhulgas, et seadus ei ole proportsioonis saadava tuluga ning ettevõtjate panusega ja “superandmebaasi” loomine on ärisaladuse risk.Homme Riigikogus teisele lugemisele minev eelnõu on eelmisega võrreldes küll mahukam, kuid mitte sisulisem ning ka presidendi poolt toodud aspektid ei saa selles eelnõus oodatud vastuseid.Ettevõtjad kutsuvad üles Riigikogu liikmeid antud eelnõud mitte vastu võtma, sest maksuseaduse muudatusi ei tohi vastu võtta rutates.Vanarahvaski on leidnud, et üheksa korda mõõda ja üks kord lõika.Allkirjastanud:Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon (EVEA);Eesti Maksumaksjate Liit (EML);Eesti Laevaomanike Liit (ELL);Eesti Turbaliit;Eesti Raamatupidajate Kogu (ERK);Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liit (AMTEL);Audiitorkogu;Eesti Projektbüroode Liit (EPBL).Vaata ka olulisemat informatsiooni seaduseelnõu kohta siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus