iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

1. juuli: rohkem makse, vähem abi

1. juuli: rohkem makse, vähem abi

Rubriik: Õhtuleht

Õhtuleht kirjutab, et juulist muutus terve hulk seadusi, mis kõik pitsitavad lihtinimest – maksukoormus kasvab, paljusid toetusi, hüvitisi ja soodustusi aga kärbitakse hooga. Lahja lohutusena läheb mõni asi siiski ka küünevõrra odavamaks.

Käibemaks tõuseb kõigil kaupadel ja teenustel 18 protsendilt 20-le. Senine 9% soodusmäär jääb ravimitele, meditsiiniseadmetele, perioodikaväljaannetele, raamatutele, töövihikutele ja majutusteenusele.Aktsiis kerkib bensiinil ligi 11 ja diislikütusel 12%, maagaasil aga 2,3 korda.

Mootorikütuseliiter kallineb sestap umbes krooni võrra. Näiteks 95-bensiini ligi 16 kroonini hüppavast liitrihinnast peaaegu 9 krooni moodustavad riigimaksud.Haiguslehele jäänu ei saa esimesed neli päeva enam sentigi. 4.–8. haiguspäeva eest saab ta tööandjalt 70% palgast ning 9.

päevast hakkab sama suurt hüvitist maksma haigekassa. Siiani maksti haigusraha 2. päevast ja 80% palgast.Loe täpsemalt: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=335814

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus