iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

MTA infotelefonile helistades saab end nüüdsest Mobiil-ID ja Smart-ID-ga tuvastada

MaksuMaksja: 2020 – juuni/juuli (nr 6-7)

MTA infotelefonile helistades saab end nüüdsest Mobiil-ID ja Smart-ID-ga tuvastada

Lehekülg: 13
MTA pressiteade
14.07.2020
Veebiväljaandes avaldatud artikkel võib erineda paberväljaande omast (nt viidete ja lisade osas).

Sellest nädalast saavad inimesed MTA klienditoe infoliinile helistades maksuküsimuste kohta detailset infot mugavalt ja kiiresti, tuvastades end Mobiil-ID või Smart-ID abil.

Varasemalt pidi isikupõhise informatsiooni saamiseks sisse logima iseteeninduskeskkonda e-MTA või külastama MTA teenindusbürood.

Kliendid saavad end soovi korral tuvastada Smart-ID või Mobiil-ID abil enne kõneoote järjekorda võtmist või kõne ajal. Smart-ID kasutamisel küsitakse isikukoodi ja Mobiil-ID kasutamisel mobiiltelefoni numbrit ja isikukoodi.

„Isikutuvastuse teenus on osa MTA strateegiast muuta meie teenused inimeste jaoks võimalikult lihtsaks ja kergesti kättesaadavaks. Uue teenuse abil saavad meie töötajad anda tuvastatud kliendile tema kohta käivat maksusaladuse alla kuuluvat teavet, mida varem polnud võimalik teha. Näiteks, kui klient soovis teada oma teenitud aastatulu summat, pidime ta suunama e-teenindusse, kuid nüüd saab tuvastatud klient selle info kätte juba klienditoele helistades,“ ütles MTA klienditeeninduse valdkonnajuht Heli Kullamaa.

Täpsema informatsiooni isikutuvastuse teenuse kohta leiab MTA kodulehelt.